Plastikowe nie znaczy gorsze

Jakość stolarki okiennej w mieszkaniach ma duży wpływ nie tylko na wrażenia estetyczne, ale również zużycie energii cieplnej i komfort życia mieszkańców. Jeszcze do niedawna powszechne było przekonanie o wyższości drewnianych profili okiennych nad wykonanymi z PCV. Nowoczesne technologie oraz prawny obowiązek montażu nawiewników skutecznie rozwiązały jednak problemy z mikrowentylacją pomieszczeń. "Plastikowe" profile okienne okazują się nie tylko tańsze, ale również wygodniejsze w codziennym użytkowaniu.

Każdego roku MGSM "Perspektywa" wydaje setki tysięcy, a nawet miliony złotych na remonty stolarki okiennej w swoich zasobach. Dzięki dużym nakładom do tej pory udało się wymienić większość wyeksploatowanych okien. Lista oczekujących wciąż jest jednak długa, a zadania na pewno nie ułatwiają rosnące ceny profili okiennych.

W szybkim tempie drożeje zwłaszcza stolarka drewniana, co w rezultacie zmusza do zastanowienia nad opłacalnością jej zakupu. Czasy, kiedy hermetycznie szczelne, plastikowe okna powodowały problemy z parowaniem szyb i prowadziły do zawilgocenia pomieszczeń odeszły w niepamięć. Produkowane obecnie profile PCV posiadają wydajne systemy mikrowentylacji oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami wyposażone są w nawiewniki, co zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza nawet tam, gdzie mieszkańcy zapominają o regularnym wietrzeniu.

W tym roku, z uwagi na korzystne różnice cenowe, Spółdzielnia zamierza w większym stopniu korzystać ze stolarki plastikowej, która znakomicie sprawdza się w budynkach wybudowanych na początku lat 50. ubiegłego wieku. Profile drewniane nadal stosowane będą w obiektach zabytkowych oraz wszędzie tam, gdzie okna mają nietypowe kształty.

Warto zwrócić uwagę, że poza niższą ceną partycypacji w kosztach wymiany stolarki okiennej, mieszkańcy nie odczują większych różnic. Plastikowe okna są wręcz łatwiejsze w utrzymaniu i nie trzeba ich regularnie konserwować.

Regulamin wymiany stolarki okiennej w zasobach MGSM Perspektywa dostępny jest tutaj

Aktualizacja:                                                                                       Początek strony

Copyright © 2008 Perspektywa